Zbavte se kulatého břicha

I když procvičování břišních svalů věnujete poctivě každý den 15 minut svého života a sladkému se vyhýbáte obloukem, břicho se kulatí a nafukuje. Možná je za tím něco jiného než jen genetika. Možná vám tím chce něco říct.

Možnost č. 1: Nemá prostor
Těsné kalhoty či sukně i stažené pásky vašemu břichu právě neprospívají. Obzvlášť pod nimi trpí střeva. Pokud k tomu prosedíte celý den v kanceláři, výsledkem bude nadýmání, pocity slabosti a bolesti v oblasti břicha. Řešení? Především své břicho uvolněte a dejte mu prostor v pohodlném oblečení. Na polední pauzu si naplánujte procházku kolem bloku.

Možnost č. 2: Nesnáší to
V případě, že se vaše břicho kulatí bezprostředně po jídle, nejde o kila navíc, ale o reakci na to, co jste právě snědli. Plyny se při trávení tvoří především v závislosti na složení potravy. Seznam jídel, která nafukují, je bohužel dlouhý. Patří do něj brambory, cibule, česnek, zelí, syrová zelenina, kečup, chilli, rýže… I při obyčejném žvýkání žvýkačky se do břicha dostane spousta vzduchu. Co dělat? Do svého menu zařaďte dušenou zeleninu. Jídlo žvýkejte pomalu a poctivě. Po jídle si udělejte šálek bylinkového čaje z máty, heřmánku, anýzu nebo meduňky.

Možnost č. 3: Je nešťastné
V trávicím systému je na stovky milionů nervových buněk, které jsou propojené s mozkem. Proto břicho reaguje i na to, jestli jsme ve stresu, zda jsme naštvaní nebo máme strach. Zvláště u citlivějších povah se takové pocity mohou projevit nafouknutým břichem. Pomůže klid, chvilka relaxace a zahřívací lahev.

Možnost č. 4: Má žízeň
Aby vyprodukovaly trávicí šťávy, které rozloží potravu, potřebují orgány (zvláště žaludek a střeva) až šest litrů tekutin. Čím méně vody se jim dostává, tím hůře tráví. Břicho je pak plné a nafouknuté. Vypijte proto až tři litry tekutin denně. Pro trávení je nejlepší čistá voda nebo bylinkový či zázvorový čaj.

Časopis ELLE

ELLE Říjnové vydání 10/24