Souhlasíme, jí se i očima. Ale u některých jídel stojí za to je zavřít. Zevnějškem totiž trochu odpuzují, vnitřkem ale předčí mnohé ostatní. Chutnají, jsou zdravé a zkrášlují.
Růžičková kapusta
Není divu, že nás ji babičky vždycky nutily jíst. Růžičková kapusta je výjimečně bohatá na vitaminy a minerály. Pomáhá proti stresu, zlepšuje schopnost soustředění, posiluje imunitu, odbourává z těla toxiny a účinně čistí střeva.
Celer
Pokud pátráte po potravině na detoxikaci organismu, sáhněte po celeru. V jeho očišťujících schopnostech mu konkuruje máloco. Celer prospívá výrazně i pleti a vlasům. Působí proti rakovině, alergii a překyselení.
Wakame
Mořská řasa je skvělým zdrojem vápníku, železa, jódu a vitaminu C. Zabraňuje šedivění vlasů a čistí krev. Japonské ženy ji pojídají především po porodu pro rychlejší zotavení.
Chobotnice
Příště až ji uvidíte na jídelním lístku, zkuste ji. Je plná proteinů a omega-3 nenasycených mastných kyselin. Navíc má spoustu železa, vápníku a vitaminů A, C a B. Zpomaluje stárnutí a dělá krásnější pleť.
Fíky
Sladké fíky jsou léčivým ovocem. Pomáhají hlavně při střevních potížích, nachlazeních a chronických zánětech močového měchýře. Že byste po nich přibrali, se bát nemusíte. Naopak, fíky se při dietách doporučují. Už jen 3 plody totiž dokážou na dlouho zasytit. Skvělé jsou jako snack po sportu i kdykoli přes den.
Ústřice
Kromě toho, že se považují za zázračná afrodiziaka, zlepšují stav pokožky, zubů i kostí. Tělu dodávají spoustu minerálů i vitaminů – vápník, zinek, selen, hořčík, vitamin E, D a B. ‚Děravé hlavy‘ by si je měly dopřávat pravidelně, ústřice totiž pomáhají při potížích s pamětí.