Prada otvírá v Harrod's
Kavárny módního domu Prada můžete navštívit v Miláně hned dvě. Nyní se však Prada vydává do londýnského Harrod's a své portfolio rozšiřuje o další metropoli. Celý prostor je jako vizuální cesta zpět do 50. let. Vše od stěn, stropů, sametově čalouněných pohovek a křesel je v typické mintově zelené barvě značky a doplněno černobílou kostkovanou podlahou, která odráží historický milánský butik Prada na Corso Vittorio Emanuele II. V přední části najdete velký pult s pečivem a zákusků ve tvaru vzácných drahokamů, zatímco za ním se od podlahy až ke stropu tyčí výstava čokolád a bonbónů umístěná v řadách skleněných nádob. Jídelní lístek obsahuje lehké italské hlavní pokrmy, jako je burrata nebo špagety s rajčaty, ze sladkých kousků si pak můžete objednat z širokého repertoáru od pralinek po dorty. To vše je podáváno na talířích signovaných logem, stříbrném nádobí a ručně foukaných křišťálových sklenicemi pro vychutnání některého z aperitivů na bázi negroni nebo italských vín.
Bar Luce v režii Wese Andersona
Milánský Bar Luce, navržený americkým filmovým režisérem Wesem Andersonem v roce 2015, je dalším počinem značky Prada a jednou ze dvou kaváren, které v italské metropoli provozuje. Najdete ji v areálu Fondazione Prada, kde nasytí každého žíznivého návštěvníka muzea. „Přístup, který jsem použil k navrhování tohoto baru, je přesně opačný, než který obvykle používám pro scénografii svých filmů. Snažil jsem se z tohoto místa udělat bar, kam byste rádi chodili pětkrát týdně. Když jsem byl opravdu mladý, chtěl jsem být architektem a tato šance, kterou jsem dostal, předstírat, že jsem skutečný architekt, je splněnou dětskou fantazií!” Nechal se slyšet sám režisér. Škála barev, umakartový nábytek, sedadla, podlaha a dřevěné stěnové panely připomínají italskou populární kulturu a estetiku z 50. a 60. let 20. století a odrážejí umělecká rozhodnutí, která Anderson učinil pro svůj krátký film Castello Cavalcanti z roku 2013.
Très chic Café Kitsuné
Dobrým příkladem módní značkové kavárny je kultovní Café Kitsuné. Dokonce takovým, že se kavárny pod hlavičkou Kitsuné staly slavnějšími, než módní značka sama. Její první kavárna byla otevřena v roce 2013 v Tokiu a v říjnu 2018 značka oznámila svou další základnu v Soulu. Vy však jistě budete znát pařížské pobočky této značky. Hned dvě kavárny najdete v okolí Jardin du Palais-Royal, další pak třeba u zahrad Tuileries. Nabízí tak příjemný evropský standard tam, kde byste jinak narazili na francouzské capuccino s vyšlehanou pěnou až do oblak. Pobočka vedle Tuileries navíc nabízí vedle kávy a sladkého i drobný store s merchem kavárny a výběrem z nejnovějších kolekcí módní značky Maison Kitsuné.
Matthieu Blazy prý rád navštěvuje Bar Quadronno
Jeden z nejikoničtějších milánských módních barů, elegantní Bar Quadronno, známý jako oblíbené místo pro stolování Matthieua Blazyho nebo Miuccii Prady, je jedním z nejlepších představitelů starého milánského stylu. Blazy si toto místo oblíbil natolik, že nejnovější kabelku značky Bottega Veneta, jíž je kreativním ředitelem, zasvětil právě tomuto místu.
Citron podle Jacquemusova gusta
Citron, kavárna a bistro sídlící v pařížském storu Galeries Lafayette na Champs-Élysées, je francouzsky elegantní kavárna, kterou otevřel Simon Porte Jacquemus, návrhář a zakladatel oblíbené značky Jacquemus. Nenechte se zmást umístěním v nákupním domě. Ve vkusně zařízeném podniku můžete očekávat, že svým chuťovým buňkám dopřejete vydatné brunche i ty nejjemnější dezerty, včetně pochoutky ve tvaru citronu, kterou vytvořil slavný cukrář Cédric Grolet.
Ikonický Bar Basso
Pokud jste byli v milánském Salone del Mobile, budete znát Bar Basso. Jak se večer stmívá, designéři a účastníci milánského design weeku se scházejí v tomto baru a zaplňují přiléhající chodník osvícený neonově červeným nápisem Bar Basso. Basso je středem všeho dění. Byl založen v roce 1947, v 70. letech se bar začal začleňovat do rostoucí milánské designové a módní scény, často se tam potloukali návrháři Joe Colombo a Maurizio Gucci. Je také místem, které dalo vzhniknout drinku Negroni Sbagliato. Nejen proto si tento oldschoolový bárek opakovaně vybírají módní značky, aby zde uspořádaly akci pro své klienty a přátele. Ve spolupráci s barem berlínský magazín Highsnobiety dokonce vytvořil exkluzivní kapsulovou kolekci oblečení a doplňků.
Florentská Gucci Osteria
V Gucci Osteria, v čele s hvězdným šéfkuchařem Massimem Botturou, jsou středobodem pozornosti mezinárodní jídla a prvotřídní dezerty. Hosté, usazeni v komplexu Gucci Garden ve florentském Gucci Museo, si mohou vychutnat pokrmy ověnčené hvězdami od Michelina, které vezmou strávníky na cestu světovou kuchyní, zatímco budou nasávat atmosféru podniku. Ten je samozřejmě od tapet až po příbory nadevše věrný estetice módního domu Gucci.
Zdroj: NSS Magazine, Wallpaper, Tatler, Hypebae, Highsnobiety
Zdroj fotografií: Courtesy of Harrod's