Po nějakém čase už na sex třikrát denně nemáte ani pomyšlení. A po ještě delší době začnete mít dojem, že i jednou týdně to bohatě stačí. Měli byste to brát tak, jak to je a říkat si, že v dlouhodobějších vztazích je to normální? Nesmysl! Vzájemná sexuální přitažlivost nemá nic společného s délkou vztahu nebo třeba s ubíjející rutinou všedních dní. Chuť na sex totiž souvisí s vaším osobním barometrem štěstí.
Co je panda syndrom?
Nová studie seznamovacího portálu Parship odhalila, že 28% mužů se pravidelně cítí tak bez energie a tak bez chuti k jakékoli fyzické aktivitě, že si připadají jako “přejetí parním válcem” a na sex nemají ani pomyšlení. To tvrdí téměř každý čtvrtý muž. Ženy jsou v tomto ohledu dokonce ještě “sexuálně línější” než muži. A to platí pro ty čerstvě zamilované i pro ty, které jsou se svým partnerem již déle. Experti mluví o panda syndromu, kdy se dotyčné osoby stejně jako roztomilý medvěd panda radši mazlí, místo aby byl sexuálně aktivní.
Panda syndrom jako důvod pro “nesexování”
Podle průzkumu ve většině případů nesouvisí sexuální lenost s délkou vztahů. Rozhodující vliv má, jestli je člověk šťastný a spokojený ve svém životě a také jak se cítí v tom partnerském. Kdo je neustále nešťastný, má jen zřídka chuť na milování - a to i v případě, že partner rozhodně není tím spouštěčem nespokojenosti a trvalé nepohody. Pokud to tak třeba je i ve vašem případě, měla byste o tom s partnerem otevřeně mluvit a zkusit společně hledat nějaké cesty, které by vám pomohly vyřešit, co vás (nebo jeho) trápí a kvůli čemu jste vy (nebo on) nešťastní. Abyste si zase mohli užívat sex jako dříve. Nejen že vám to upevní vztah, protože při sexu se vylučují hormony, které jsou velmi důležité pro pocit sounáležitosti, ale při sexu se vám také skvěle pročistí hlava, uvolní mysl a vaše tělo zaplaví hormony štěstí.