1. …ke každému jídlu jíst zeleninu a bílkoviny
Čerstvá zelenina je nejen bohatá na vitamíny a antioxidanty, ale díky vysokému podílu vody a balastních látek vás rychleji (a především na delší dobu) spolehlivě zasytí. Strava obsahující vysoký podíl bílkovin brání zase nezvladatelným útokům hladu a pomáhá tělu budovat svalovou hmotu, výdej energie se tím zvyšuje a organismus pálí více kalorií.
2. …konzumovat zdravé tuky
Tím experti samozřejmě nemyslí cpát se tuky v podobě hranolek s tatarkou, ale dodávat tělu tuky obsažené např. v avokádu, ořeších nebo v olivovém oleji. Protože právě tyto tuky snižují hladinu cholesterolu, a navíc pomáhají rozpouštět břišní tuk.
3. …plánovat své jídlo
Pokud je to jen trochu možné, měla byste si jídlo připravovat doma a v práci si ho už jen ohřát. Jinak se dostáváte do situace, kdy začnete jíst nezdravě, protože nejjednodušším a nejrychlejším řešením oběda se stávají fastfoody, párky v rohlíku, zmrzliny… Kromě toho se snažte mít v zásuvce stolu, v autě nebo v kabelce vždy zdravou svačinu v podobě ořechů nebo třeba musli tyčinky, která v případě nutnosti zažene hlad.
4. …zapomenout na kalorické nápoje
Džusy, ovocné šťávy a sycené sladké limonády obsahují obvykle tak velké množství cukru, že jsou rozhodně tím největším hříchem ve vašem jídelníčku. Raději je nahraďte neslazenými čaji, minerálkami nebo obyčejnou vodou, kterou ochutíte plátky čerstvé okurky, lístky máty nebo citrńovou šťávou.
5. …v žádném případě nevynechávat jídlo
Pokud budete vynechávat jídla, určitě nezhubnete, spíše naopak budete přibírat. Ideální je, když si jídlo na celý den rozdělíte na 4-6 malých porcí. Hladinu krevního cukru udržíte konstantní, tudíž nebudete mít tendence ujídat něco navíc nebo mlsat sladké.
6. …večer nejíst sladkosti ani obiloviny
Snídaně by měla být kaloricky nejvydatnějším jídlem dne, večeře naopak tím nejlehčím. Celozrnné produkty jsou v zásadě super, ale jelikož v noci tělo odpočívá a nepotřebuje více energie, než je nezbytně nutné, není třeba mu dodávat zbytečné škroby a sacharidy.