Publikace je to krásná, ale sami moc dobře víte, jak je složité rozhodnout se pro změnu. Abyste měli skutečnou motivaci, přečtěte si nejdřív čtivou reportáž polského novináře Marka Rabije: Život na míru. Vypráví bez příkras o situaci v bangladéšské Dháce po pádu továrny Rana Plaza, kde se vyrábělo zboží například pro Primark a dalších 200 světově populárních značek rychlé módy.
Také v knize Evy Urbanové se dozvíte, jak funguje módní průmysl a co alternativa v podobě udržitelné módy nabízí. Možná jste o tom slyšeli už mockrát, z různých zdrojů a útržkovitě. Přečíst si kontext uceleně v knize ale dodá informacím větší váhu a hlavně kontext. Mnoho z nás ty pojmy důvěrně zná, ale neví, jak přesně odhalit například greenwashing, kdy je etický či ekologický přístup firmy jen další marketingovou nálepkou. Nebo jak funguje dnes skutečně funguje dětská práce, kdy v koželužnách v Bangladéši jsou zaměstnány osmileté děti.
Je zde velmi návodně napsané, jak si vytřídit i sestavit šatník tak, aby vám co nejdéle vydržel. Protože přeplněné skříně a pocit, že vlastně nemáme co na sebe, je důkazem nefunkční garderoby.
Víte, kdo se občas obléká skutečně nejstylověji? Zajděte si na koncert klasické hudby a budete mít okamžitou odpověď. Senioři. Pánové v dobře padnoucích oblecích a nažehlených košilích, dámy v šatech a blůzkách, které nepoznamenal zub času. Generace našich prarodičů se uměla o své oblečení i boty dobře starat a je čas, abychom se to také naučili. Eva Urbanová dává návod, jak i vysvětluje, co s oblečením udělat, když už doslouží.
Knihu doprovázejí ilustrace Ilony Polanski a fotografie Elišky Kubíkové, Lucie Fenclové a Karolíny Ketmanové. Na specializovaných textech se výraznou měrou podílela know-how manažerka Nily Tereza Kaňková. Může být ideálním dárkem, ať už pro někoho blízkého, či pro nás samotné. K dostání na Nila.cz za 490 Kč.