Poprvé své studio Jean Paul otevřel v červenci tohoto roku, když v Paříži odprezentoval ‚‚couture" kolekci ve spolupráci s japonskou návrhářkou Chitose Abe, hrdou zakladatelkou a jedinou majitelkou značky Sacai. Aktuálně pak nechává do svých archivů nahlédnout Glennu Martensovi, belgickému návrháři, který už pro Gaultiera jednou pracoval.
Kreativní ředitel společnosti Diesel je součástí nové pařížské gardy módních návrhářů, která stojí v čele revoluce streetwearu a vnáší humor do konceptuálních a do budoucna myslících kolekcí. Poté co absolvoval Antverpskou královskou akademii zavítal Martens rovnou do studií Jean Paul Gaultiera a pod jeho jménem dlouho navrhoval pánské kolekce.
Pracoval také jako první asistent kreativního ředitele a zakladatele značky Y/Project, Yohana Serfatyho. Když v dubnu 2013 Serfaty zemřel, přesvědčil Serfatyův obchodní partner, Gilles Elalouf, Martense, aby převzal kreativní vedení. Za několik sezón se značka pánského oblečení, inspirovaná Rickem Owensem, proměnila ve značku, kterou nosí mileniálové i A -listers.
Průnik nekonvenčních odkazů a jedinečné vize přitom Martens aplikuje i v případě kolekcí pro Diesel. Do čela značky byl uveden v říjnu 2020 a i po jmenování zůstává uměleckým šéfem Y/Project. Přičteme spolupráci s Jean Paul Gaultierem a z rovnice vychází jeden z nejpracovitějších návrhářů současnosti.
„Do módy přinesl svobodu slova a svobodu sexu. Pracoval s hodnotami, které jsou dnes důležité a relevantní. Cítím silné spojení s odkazem Jean Paul Gaultiera,“ řekl Glenn Martens na tiskové konferenci při příležitosti odhalení spolupráce dvou tvůrců. Pokud jde o pozadí kolekce, kterou představí už v lednu následujícího roku, nechce mladý Belgičan příliš prozradit. Novinářům však na tiskové konferenci vzkázal, že klíčovým slovem je oslava. Ostatně jeho nejoblíbenější Gaultierovy kolekce jsou ty z 1994, pocta oděvům ortodoxních židů, a z podzimu 1993, skoro celá z pštrosího peří... Takže bude party!