Vše, co potřebujete vědět, ještě než si necháte udělat piercing helixu

 

Co je to helix a jak na to? 

Začneme naprostými základy. Pokud se bavíme o helixu, jde o piercing na vnějším okraji chrupavky v horní části ucha. (Pokud vám to není úplně jasné, přikládáme vizuální pomůcku.) Když přijdete do studia, měli by vám do nové díry umístit nejdříve pecku a jestliže toužíte po kroužku (nebo jakékoliv jiné náušnici), měl by se nasazovat až v okamžiku, kdy je ranka úplně zahojená. Náušnice vždy musí být z kvalitních kovů jako je titan či 14-18 karátové zlato. Jen tak lze zaručit, že bude proces hojení opravdu bezpečný.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Je to pro vás? 

Žádné uši nejsou stejné, a proto ani tento druh piercingu nemusí být vhodný právě pro vás. Záleží na anatomii vašeho sluchového orgánu, ale také na životním stylu a každodenních návycích. Nosíte každý den roušku? Spíte na boku? … Všechny tyto maličkosti byste měli před návštěvou studia zvážit a měl by je s vámi probrat i školený odborník na místě.  

Jak se připravit? 

Nejdůležitější je odpočinek a otevřená mysl. Být uvolněný je klíček k příjemnějšími zážitku. Párkrát se hluboce nadechněte a nechte nervozitu před dveřmi do studia. Důležitý je také průzkum předem, abyste věděli, co očekávat. Na internetu najdete mnoho různých informací a není nic snadnějšího než si jejich pravdivost ověřit na místě u odborníka.   

Mohlo by se vám líbit

5 důvodů, proč vám padají řasy a jak nakopnout jejich růst

Říká se, že když najdete na tváři řasu, přináší to štěstí. Jenže když ji nacházíte až příliš často, znamená to spíš to, že vám řasy nadměrně padají. Zjistěte, čím je to způsobené, a jak jejich hustotu, ale i délku obnovit.
elle.cz

Jdeme na to! 

Ano, samotný výkon jistě ucítíte, jelikož se jedná o chrupavku, ale každý máme jiný práh bolesti a jde o velmi individuální zážitek. Samotný proces by měl trvat něco kolem dvaceti minut a v tomto čase je zahrnuta i konzultace i následná pomoc s péčí o ranku. Samotné propíchnutí je otázkou minut. Základní cena se pohybuje někde kolem 1000 Kč a musíte počítat s tím, že si kupujete i náušnici. Zde velmi záleží, kterou zvolíte.  

Následná péče 

V kvalitním piercingovém studiu vám doporučí aplikovat dvakrát až třikrát denně fyziologický roztok. Většinou se nedoporučuje užívat na čištění alkohol, peroxid či tea tree olej, jelikož ránu vysušují a mohou do ní zanést nečistoty a bakterie. Ideální je držet se zkrátka doporučení odborníka. Během procesu hojení mějte také na paměti, že byste se měli vyvarovat plavání a ideální je naučit se spát na druhém boku, kde nemáte piercing. Důležité je také se nové náušnice zbytečně nedotýkat, nekroutit s ní a neotáčet. Doba hojení je individuální a odvíjí se také od toho, jak dobře se o novou ránu staráte - běžně však trvá dva až čtyři měsíce a k úplnému zahojení dochází za půl roku až rok. 

Měli byste se obávat nějakých rizik? 

Negativní vedlejší účinky jsou opravdu minimální, pokud se budete řídit pokyny. Rána však v některých případech může změnit barvu, otéct či hnisat. Jestliže k tomu dojde, navštivte jistě co nejdříve odborníka či lékaře.  

Mohlo by se vám líbit

Krása, která zabíjí

Radioaktivní lázně pro zářivou pleť, arsenové oplatky proti akné, nebo depilace rentgenem. Co všechno ženy podstupovaly pro dosažení dokonalosti? Zn. Nezkoušejte to doma!
elle.cz

Časopis ELLE

Prosincové vydání ELLE 12/24