Napětí, stres i emoce
Pro krásu a dobrý pocit jsme schopny udělat mnohé, cvičíme, zdravě jíme, dopřáváme si nejrůznější pleťové procedury i estetické zákroky. Na masáž obličeje a krku ale mnohdy zapomínáme, což je obrovská škoda. Za celý den se totiž ve tváři hromadí napětí, stres i emoce. Strnulé svaly pak prohlubují vrásky, zpomaluje se průtok krve i lymfy, což přispívá ke stárnutí pleti i nevzhledným otokům. Přitom je to zbytečné, pleť si klidně můžete rozmasírovat, ať už pomocí kosmetických pomůcek nebo vlastních rukou.
Prospěje nejen pleti, ale i zdraví
Pokud chcete dosáhnout maximálního výsledku v krátkém čase, pak provádějte pleťovou masáž nejlépe dvakrát denně, ráno a večer. K zapracování séra nebo krému použijte prostředníček a prsteníček, kterými v daném reflexním bodě provádějte malé krouživé pohyby. Při masáži lehce tlačte a veďte pohyby směrem ven. Zaměřte se na oblast obočí, kde přejíždějte prsty směrem od kořene nosu k linii vlasů, lehce promasírujte spánky, kolem očí opište kruh – od vnitřního koutku směrem k vnějšímu a zase zpět – promasírujte rty i nosoretní rýhy a nakonec rozetřete krém od středu brady nahoru po obou stranách čelisti. Jednoduchá reflexní masáž vám nezabere déle než pět minut a prospěje nejen vaší pleti, ale i vašemu zdraví. Působení na akupresorní body totiž pozitivně ovlivňuje i jednotlivé orgány, které se za daným reflexním bodem "ukrývají". „Stimulace obličeje povzbuzuje činnost organismu, posiluje přírodní procesy hojení a vede organismus jedince do vyváženého stavu harmonie. Při pravidelném masírování tak může velmi významně ovlivnit i náš zdravotní stav,“ vysvětluje neuroterapeutka Lone Sorensenová.
Gua-sha, nebo roller?
Použít můžete samozřejmě i speciální pomůcky, gua-sha nebo roller. V tomto případě však masáž provádějte raději vleže a místo krému použijte pleťový olej, který je mastnější a vláčnější. Před samotnou procedurou je vhodné nahřát nástroje v teplé vodě, roller je možné i nachladit, pokud ho chcete použít jako okamžitou vzpruhu pro pokožku. A teď to zásadní: aby masáž fungovala, jak má, je třeba dodržet správný směr a tlak. Destičku nedržte k pleti natočenou kolmo, pleť s ní masírujte spíš plochou než hranou. Tahy veďte od středu obličeje směrem ke krajům, a to jemně a citlivě. S rollerem postupujte shora dolů, tedy od oblasti čela až ke klíčním kostem, v případě destičky masírujte od čelisti směrem vzhůru.
Podmínka? Nefrit
Dejte si pozor i na materiál. Obě pomůcky jsou k dostání v syntetické formě – z umělé hmoty nebo barevného skla. Vypadají hezky, ale užitek nepřinesou. Zvolte proto raději nefrit, polodrahokam, který je velmi tvrdý a je pověstný svou léčivou sílou. Má podobné vlastnosti jako křemen, má však mnohem houževnatější mřížku. Při kontaktu s pletí je navíc stále chladný, takže zmenšuje rozšířené póry a zpevňuje pleť. Navíc je prověřený staletími. Vždyť ho používali už staří Číňané, a to nejen jako masážní pomůcku. Vyráběli z něj šperky, amulety i číše na pití. Věřili totiž, že právě nefrit dává vodě očistnou a ozdravnou sílu.
Zdroje: healthline.com, yesstyle.com, tcmguasha.com