Masážní kámen gua sha možná znáte jako pomocníka pro uvolnění obličeje. Francii teď ale začala dobývat i nová verze určená pro tělo. Jaké má tato minerální destička lemovaná malými zoubky účinky? Díky ní můžete kůži masírovat opravdu do hloubky, což pomáhá odvádět nahromaděnou lymfu z lýtek, stehen a břicha. Tento malý zázrak si oblíbila například Mayia Alleaume, maskérka Carly Bruni a Evy Herzigové. Ta v roce 2007 založila značku Sentara, která vyrábí kosmetické doplňky právě z minerálů. Koncept gua shy pro tělo pomáhala vyvinout také specialistka na lymfodrenáž, masérka Emmanuelle Rodeghiero (@littlebiceps). Co mají tyto dvě profesionálky společného? Rozhodly se obohatit zmíněné techniky kapkou spirituality a tradiční čínské medicíny. „Za těch dvacet let, co líčím modelky a herečky, jsem si uvědomila, že kvůli stresu je jejich pleť citlivější. Pomáhám ji uklidnit pomocí litoterapie, léčbou kameny,“ vypráví Mayia. Emmanuelle si pak gua shu opravdu zamilovala, a tak byl vývin pomůcek a návodu pro masáž celého těla samozřejmým krokem. Na svět tak přišel krásný a lehce ovladatelný pomocník, který dokáže celostní automasáž maximálně zjednodušit a udělat z ní opravdu příjemnou relaxační techniku. Tím se liší třeba od lymfatické masáže baňkami, která umí být někdy opravdu bolestivá.
Gua sha znamená v překladu „vypustit oheň“ a v Číně se používá již po tisíciletí. Umožňuje uvolnit napětí, prokrvit a detoxifikovat tělo. „Zmírňuje celulitidu. Působí v hloubce a stimuluje krevní oběh,“ dodává Emmanuelle. Vedle mechanické masáže se při ošetření dostává ke slovu i síla léčivého kamene. „Naše buňky mají strukturu podobnou malým tekutým krystalkům, se kterými kameny rezonují. Když jsme v kontaktu s nějakým minerálem, dojde k přenosu elektrické energie a zpráva je poslána přímo buňkám. Tento fenomén, takzvaná piezoelektricita, byl popsán již badatelem Pierrem Curiem v roce 1880,“ vysvětluje Mayia.
Kolik času budete muset masáži věnovat a kdy se objeví první výsledky? Podle autorek této techniky se pleť stává hladší už po týdnu, budete-li ji masírovat šest až osm minut jednou nebo dvakrát denně po sprše. „Pokud nám čas dovolí jen jedno ošetření denně, vybereme si raději večer před spaním. Přes noc bude totiž tělo pokračovat v likvidaci toxinů. Jako vždy je ale samozřejmě i u gua shy nejlepší, když nebudeme vynechávat,“ upřesňuje Mayia.
Vydání až ke dveřím zdarma
Naučte se masáž gua sha krok po kroku v červnové Elle, kterou najdete právěteď na stáncích. Toto vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.