S vůněmi to jednoduše umějí. Umějí si je vybrat, umějí je i nosit.
Ptáte se, jestli stříkat málo, nebo moc? Odpověď vám dá vaše okolí. To, že vy po poměrně krátké době svoji vůni necítíte, je normální. Aby byly reakce lidí kolem vás pozitivní, chce to osvojit si zásady správné aplikace vůní. Podle odborníků se vůně mají nanášet odspoda nahoru, ideálně na dobře prokrvená místa na těle, jako jsou kotníky, podkolenní a loketní jamky, vnitřní strana zápěstí, krk, dekolt, spánky či místa za ušima.
Vůni nestačí jen dobře zvolit, je třeba ji umět nosit.
Trochu parfému můžete nanést i do vlasů. Ale pozor, ve spojení s pokožkou hlavy se mění jeho vyznění. Existují ovšem i speciální varianty vůní do vlasů – intenzivně parfémované mlhy. Např. Chance Eau Fraîche značky Chanel. Neobsahují alkohol, jsou jemné, hydratují a nevysušují. Jejich ceny se pohybují kolem 1100 Kč.
Proč vrstvit vůni? Déle na těle vydrží.
Aby se vůně co nejlépe rozvinula, aplikujte ji po sprše nebo koupeli na prohřátou pokožku. Účinek umocní i použití více produktů stejné série – sprchového gelu, tělového mléka nebo krému a deodorantu. Společně tělo důkladněji provoní, a vůně tak z pokožky pomaleji vyprchává. Parfémované sprchové gely a tělová mléka navíc kůži zanechávají krásně hydratovanou, zjemněnou a osvěženou.
Zajímavosti a tipy:
– Mastnější typ kůže podrží vonné látky delší dobu. Máte-li sušší pokožku, vůně z ní bohužel rychleji vyprchávají.
– S parfémovými vodami, které jsou koncentrovanější, zacházejte opatrně, doslova po kapkách. Alikujte je přibližně ze vzdálenosti 30 centimetrů od těla.
– Vůně nás mají obklopovat jen decentně, správnou hranicí pro vnímání parfému je délka naší paže.
– Pamatujte na to, že kdo se voní častěji, nemusí nutně vonět lépe. Nesnesitelná intenzita může být na škodu.