Je důležité pečlivě si vybrat ty správné oční linky pro aplikaci. Tekuté, gelové a krémové fungují nejlépe. Tyto receptury dokáží vytvářet hladké, ostré a přesné linie lépe než klasické tužky. Tekuté linky s plstěnou špičkou aplikaci usnadňují. Takové hrany vám umožní kreslit tenké nebo silné čáry s maximální přesností. Kreslí stejně hladce jako tradiční tekuté linky, ale obecně rychleji schnou, takže předejdete šmouhám.
Udržujte vše spíše jednoduché a začněte rýsovat u přirozených hranic vašeho pohyblivého víčka. Nerozšiřujte design nikam dál, případy takových pokusů končí komickým efektem klaunů – o to rozhodně nestojíte.
Barevné, nebo třpytivé oční linky vypadají skvěle, ale v tomto případě je nejlepší sáhnut po velmi výrazných barvách. Královnou negativních eyelinerů je proto červená a hlavně černá. Držte se dál od neutrálních barev, jako je hnědá nebo šedá.
Korektor dělá zázraky a pomůže vám i v tomto případě. Když jej opatrně nanesete v okolí vzniklých linek, nejenže kontrastem linky zvýrazní, ale můžete vám i opravit chybky, kterých se dopustí tu a tam každý. Dbejte na použití vlhkého a šikmého štětce tekutého korektoru, co nejvíce odpovídajícího vašemu tónu pleti a vybírejte ten beze třpytek.
Pokud chcete vaše dílo zvýraznit, použijte na finiš highlighter. V perleťovém, nebo lehce růžovém odstínu jej naneste na pohyblivou část víčka, kterou jste vynechali z pomyslné hodiny rýsovaní. Highlighter poutá pozornost a přidá kontrastní definici celku.
Jak na to, když si nevíte rady?
Jeden z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit líčení s efektem negative eyelinereme je modernizovaný vzhled prodloužených kočičích očí, tedy naprosté klasiky. Nejprve jednoduchým tahem vytáhněte linku ze spodní hrany pohyblivého víčka šikmo ke spánku. A poté k ní připojte další linku, která tu původní kopíruje, tu však nakreslete těsně nad horní hranici pohyblivého víčka.
Nebo můžete jednoduše ‚‚obkreslit” rohy vašeho pohyblivého víčka.