(Post)moderní královská modř z pera studia Šimoník architekti

Vítejte ve 20. století

Hned při vstupu do bytu vás obklopí duch počátku minulého století a do klidu hodí všeobjímající královská modř kontrastující s elegantním bílým mramorem a zlatými kovovými detaily. „Potemnělý tón královské modři vám dodá klid, z něhož vstoupíte do čistého světlého prostoru. Je hezký pocit se takhle rozplynout,“ usmívá se architekta Kristýna Šimoník. Tato utlumená místnost slouží jako předěl mezi maximalistickou a uspěchanou dobou města a klidným, vzdušným zbytkem interiéru.

Mohlo by se vám líbit

Chaloupka Dvě sestry: kousek Skandinávie v Čechách

Prosím, představujte si s námi – prodloužený víkend v zasněžených horách, kde na vás po celodenním lyžování čeká ta nejútulnější chaloupka i se saunou. A představujte si dále – celodenní sport doplníte ve Skandinávii snad již povinným saunovacím sezením a následným ochlazením ve sněhu okolo, a to vše než rychlým krokem zamíříte do tepla přechodného domova ke kamnům, čaji a knize. Venku začíná sněžit. A máme pro vás dobrou zprávu. Nemusíte o tom jen snít, stačí si pronajmout Chaloupku Dvě sestry.
elle.cz

Světlo na konci předsíně

Z předsíně vás vyláká narůžovělá záře vycházející z obývacího pokoje. Místnost, s dobově vysokými stropy, je totiž ponořena do bílé barvy, doprovozené o paletu teplých, zemitých až brunátných tónů. Dominuje jí geometrie úložných prostor pokrývající celou jednu stěnu, která je sama o sobě natolik výrazná, že v pokoji dále není třeba dalších ozdob. A nejenže stěna přispívá ke vzdušnosti a eleganci prostoru, nabízí i variabilní možnosti využití: může zde vzniknout skromný pracovní kout a křídla dvířek skrývají televizní obrazovku. K lehkosti, která vás v bytu obklopí, dále přispívá nové řešení původního 2+1. Architektky ji bytu dodaly propojením dispozic bytu, kdy novým rozložením obyvatelům umožnily lehké proplouvání mezi jednotlivými místnostmi. Kuchyň od obývacího pokoje tak dělí pouze dvoukřídlé prosklené dveře, zatímco ložnice si naopak zachovává nutný intimní ráz. 

Mohlo by se vám líbit

Anatomie útulnosti: Vila v Klánovicích po rekonstrukci nabyla intimity

Pohodlí i funkčnost, přírodní materiály a od nich se odvíjející tlumená paleta zemitých barev, na míru navržený nábytek, podlaha, ale také doplňky. Rodinná vila v Klánovicích se po několikaměsíčním makeoveru znovu probouzí k životu. Její znovuzrození v článku zachytila Brigita Novohradská.
elle.cz

V jednoduchosti je krása

Elegance, čistota, funkčnost i citlivě zvolená kombinace textur a tvarosloví jsou nejsilnějším motivem realizace. Luxusního vzezření a jednotného dojmu v celém bytě architektky docílily výběrem korespondujících materiálů, barev a tvarů i nestandardně řešenými úložnými prostory. Odstíny královské modři, bílý „mramor“ či zlatavé detaily, jsou tak souborně k vidění v předsíni, kuchyni, koupelně a ložnici. Dobového ducha bytu následně uctily použitím kvalitních materiálů a zapojením profesionální české řemeslné práce. V bytě se tak návštěvník může pokochat gravírováním skleněných výplní od firmy JAP i modernistickými svítidly, strukturou parapetů či zdobným kování na radiátorech, u kterých svůj truhlářský a kovářský um zapojil studio Devoto. Interiér bytu navíc perfektně vyhovuje potřebám bytového divadla. Několikrát si to vyzkoušela režisérka Markéta Sisáková, která zde realizovala například inscenaci Death and the Maiden by Ariel Dorfman.

Prohlédněte si interiéry modrého bytu

Zdroj: autorský článek

Časopis ELLE

Prosincové vydání ELLE 12/24