Boutique hotel kombinující eleganci a vintage šarm
V hotelu se snoubí ráz typické rustikální usedlosti z konce 19. století s moderním duchem. Na renovaci a následném designu interiéru se totiž podílelo renomované francouzské architektonické studio, Point3architecture, které již obdobný projekt, nedaleký hotelu Paradis Pietransanta, pro stejného vlastníka úspěšně vypracovalo.
V hlavní budově, statku, se nachází 6 ložnic, samostatný apartmán i společné prostory. V přístavbě zase najdete další dvě ložnice, kuchyň s jídelnou a verandu. „Recepci jsme navrhli jako ve velké měšťanské vile s množstvím salonků, knihovnou, kulečníkem a velkým jídelním stolem, který pojme až 18 hostů," vypráví Thibaut Julien, spoluzakladatel Point3architecture. Statek obklopuje malebná zahrada, kterou navrhl slavný zahradní architekt, Jean Mus. Sice vám s jistotou nezaručíme, že v ní při svých toulkách naleznete vnitřní klid, určitě se však v zahradě setkáte se sochami a současnými uměleckými díly, rozesetými po celé její rozloze. Kromě této venkovní galerie můžete v hotelu narazit na kinosál i saunu s výhledem na bazén v zahradě.
Design na každém rohu
Při procházce snadno zapomenete, že nejste v jednom z italských “pallazos”. A nelze se tomu divit, hlavní inspirací architektů totiž byla renesanční okázalost a umělecká harmonie. „Inspirovali jsme se velkými italskými renesančními rezidencemi z odhalených trámů, terakotových stropů a carrarského mramoru," odkrývá Thibaut. A při bližším pohledu opravdu objevíte umění všude kolem sebe: od zahrady až po interiér. V jídelně k opulentní hostině vyzývá jídelní stůl od Gommaire a židle od &Tradition, přičemž tomu vše shora přihlíží závěsná světla od Viabizzuno. Další toulka vás zavede na verandu, která nabízí skvělý průsečík mezi novým a vintage – sedací soupravy od Gervasoni, svícny od Catellani & Smith vkusně doplňuje italský vintage lustr, povyšující celý prostor na novou úroveň. Ve velkém salonku narazíte na sedací soupravu od Casamance a závěsná svítidla opět od Catellani & Smith – vše znovu sladěno s vintage kousky kávových stolků z carrarského mramoru. „Abychom místu dodali více charakteru a autenticity, zkombinovali jsme současný a vintage nábytek," vysvětluje Thibaut. Celý interiér designéři navrhli s úmyslem uctít proměňující se náturu kraje a reflektovat ji v designu a dekoracích.
Neutrální tóny jako souhra s přírodou
Na první pohled je vidno, že důraz kladli na harmonizaci barev a materiálů s okolní přírodou. Barevnou paletu hotelu tvoří přírodní odstíny vápenné omítky, které taktně doplňují stávající materiály, jako je terakota, dřevo či mramor. „Chtěli jsme zachovat rustikální atmosféru místa a zároveň přinést pohodlí a umocnit modernitu," říká Thibaut. „Pracovali jsme s místními materiály, jako je carrarský mramor, terakota, obílené kamenné stěny, dřevo a kované železo, abychom vyzdvihli historii místa a dali smysl našemu architektonickému zásahu,“ dodává k projektu Paradis Agricole.
Zdroj: Autorský článek