Inspirativní osobnosti současné architektury budou přednášet v Praze

Jarní cyklus přednášek se uskuteční od března do června 2023, vždy jeden čtvrtek v měsíci. V tradičních přednáškových a kurátorsky vybraných večerech, věnovaným převážně evropské architektuře, vystoupí v Praze osobnosti z oboru architektury. V březnu zahájí nový cyklus například německý architekt Thomas Burlon, dříve společník progresivního ateliéru Brandlhuber+ Emde, Burlon, spolu s berlínským umělcem Berndem Trasbergerem na téma kolektivního autorství staveb, ale i výtvarných děl.

Na které osobnosti architektury se můžete v Praze zajít podívat?

Vystoupí zástupci progresivní autorské architektury

Zajímavou formou povídek přiblíží v dubnu svou tvorbu například český architekt a pedagog Ivan Kroupa, mezi nimiž bude i nově vznikající projekt smuteční síně v Týnci nad Sázavou. Zástupce švýcarské minimalistické architektury Roger Diener se v květnu představí ve velkém sále kina Světozor, jeho kancelář Diener & Diener Architekten z Basileje reprezentuje jednoduchý a čitelný přístup k architektonické tvorbě.

V červnu zakončí jarní část cyklu německý zástupce progresivní kanceláře Schlaich Bergermann partner (sbp) – statik Boris Reyher, a to s úvodní prezentací českého architekta Petra Teje. Oba se kromě navrhování subtilních konstrukcí věnují projektům s výtvarnými umělci. Kancelář sbp se mimo jiné podílela na několika dílech umělecké dvojice Christo a Jeanne-Claude. Petr Tej pak spolupracuje například se sochařem Janem Hendrychem a je autorem několika oceňovaných lávek a mostů. Jedním z těchto návrhů je i pražská lávka HolKa, která vznikla ve spolupráci s Markem Blankem.

Mohlo by se vám líbit

Za dobrý design. Moravská galerie v Brně zve na výstavu Vrtišky a Žáka

Moravská galerie v Brně zve na další velkou událost, výstavu Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka pod názvem „Za dobrý design“, která se koná u příležitosti oslav 150 let Uměleckoprůmyslového muzea.
elle.cz

„Všichni vybraní hosté se zabývají progresivní a autorskou architekturou. Diváci sedmi inspirativních večerů budou mít možnost poznat výběr z evropské architektonické scény, od Česka, Německa, Švýcarska, až po Velkou Británii. Většina z pozvaných zároveň reprezentuje významné školy architektury a zprostředkovávají tak českému publiku i směřování v oblasti vzdělávání,” říká k novému cyklu Konečně! Marcela Steinbachová, zakladatelka spolku a dramaturgyně přednášek.

Akce jsou pořádány v centru pražské metropole a jsou určeny pro profesionály i veřejnost se zájmem o architekturu a veřejný prostor. Přednášky se zahraničními hosty probíhají v anglickém jazyce, vybrané z nich budou tlumočeny do češtiny.

Mohlo by se vám líbit

Digitální umělec Andrés Reisinger obaluje domy do růžové cukrové vaty

Digitální umělec Andrés Reisinger miluje barvu cukrové vaty. Za pomoci nadýchaných, huňatých a měkoučkých materiálů jí obaluje historické budovy po celém světě. Že jste na jeho díla ve svém instagramovém feedu ještě nenarazili? Jestli to nebude chyba v Matrixu...
elle.cz

Zdroj: KRUH

Časopis ELLE

Prosincové vydání ELLE 12/24