Sedmdesátá léta v New Yorku uvolněně dýchala bohémskou atmosférou, která ztělesňovala vše, co se událo ve Studiu 54. Klub, který byl příznačně pojmenován podle svého umístění na Manhattanu. Na každé party se setkávala elita společnosti. Zpěváci tančili společně s umělci, herečky jezdily v klubu na koni, ve vzduchu byla cítit láska a svoboda. Byl to únik z reálného světa. Sex, kokain a disko se stal neodmyslitelnou součástí zábavy.
Vyjmenovat všechny návštěvníky klubu by trvalo celý den. Tváře slavných osobností se staly symbolem Studia54, na které dnes vzpomínáme již jen z dochovaných fotografií. Božské ženy vynesly glamorous flitrované outfity. Jako například Liza Minelli, Elizabeth Taylor nebo Cher. Jednou z osobností vystupující z davu byla Grace Jones. Předčila svou dobu. Každý outfit, který na sobě měla, překonal ten předešlý. Zářivé barvy, masivní šperky a odhalená kůže, to vše byla neuvěřitelná a androgynní Grace Jones. Královnou parketu nebyl nikdo jiný než Tina Turner. Její outfity, stejně jako dance moves, byly simply the best.
Extravagantního Salvatora Dalího obklopovala jeho surrealistická aura, kterou podporoval svými neobvyklými outfity. Vynést hedvábné šaty s brilianty nebyl pro něj problém. Ikonickými prvky té doby byla v pánské módě saka se širokými klopami, rozhalené košile a zvonové kalhoty. Tento outfit jste mohli spatřit na Miku Jaggerovi nebo Michaelu Jacksonovi. Narozdíl od Freddieho Mercuryho, který si na aktuálních trendech nezakládal. Neměl ani potřebu, protože ho zdobila jeho osobnost. V pozadí na dochovaných fotografiích se objevoval i bělovlasý muž s foťákem. Andy Warholl byl neodmyslitelnou součástí tohoto klubu.
Studio 54 bohužel nezůstalo otevřené dlouho. Za svou tříletou existenci, si ale dokázalo vytvořit celosvětový věhlas. Dnes se na tuto zářivou éru díváme přes růžové brýle a sníme, jaký zážitek to musel být. Tato jedinečná doba je už součástí historie a nám zůstávají pouze fotky a vzpomínky.
Autor: Matyáš Matlach