1. Struny podzimu
Letošní rok festivalům moc nepřeje. Přesto se však najdou výjimky, které se navzdory době covidové snaží přilákat k poslechu. Jedním takovým je i mezinárodní hudební festival Struny podzimu, který propojuje vážnou hudbu s jazzem, hip hopem i elektronikou. Mezi výrazné tahouny 24. ročníku mělo patřit vystoupení kontratenoristy Andrease Scholla a cembalistky Tamar Helperin v pražském Rudolfinu. Struny podzimu však i přes omezení kulturních akcí pokračují! Plánovaná vystoupení Brandt Brauer Frick Ensemble a Andrease Scholla proběhnou v původních termínech a časech jako online koncerty exkluzivně natočené pro festival Struny podzimu. Umělci zahrají ve svých domovských městech ve výjimečných prostorách. Pro více sledujte strunypodzimu.cz.
2. Zea
Talentovaných nadějí mezi mladou generací česko-slovenských muzikantů není nikdy dost. Alžběta Ferencová alias Zea se svým debutem Burning Light výrazně překonala hranice českého hudebního rybníčku a ukázala, jak se dá skloubit kvalitní pop se silnými texty, které se dotýkají současného dění, sociální problematiky i témat, jako jsou sebeláska nebo hledání vnitřního klidu. Více si o talentované hudebnici můžete přečíst v našem článku zde.
3. Kylie Minogue
Patnácté studiové album australské popové divy už podle názvu Disco napovídá, že půjde primárně o zábavu, nikoli o výrazný hudební přelom. Kylie si tentokrát vzala jako hlavní inspiraci klubovou scénu 70. až 90. let. Na celodenní pozitivní tancovačky v kuchyni během lockdownu je to tedy ideální.
4. Kateřina Marie Tichá
Nadaná zpěvačka a skladatelka na první desce Sami dokazuje, jak vymanění se z tradiční „písničkářské“ škatulky dokáže českou scénu obohatit. Zhudebněné básně doplňuje o atmosféru cikánského prostředí i pařížských ulic a nebojí se střídat a kombinovat hudební styly.