1. Nemáte potřebu partnera kontrolovat
Vedle vašich bývalých partnerů jste se prala s tím, že byste nejraději pravidelně kontrolovala jejich Whatsapp-chaty i maily, a byla jste nervózní, kdykoli domů přišel později, než původně řekl. Ale u nynějšího partnera podobné potřeby rozhodně nemáte. Věříte mu a větu, kterou jste svým bývalým nenápadně zdůrazňovala: “Řekneme si všechna naše přístupová hesla”, považujete za naprosto zbytečnou.
2. Nemusíte být nutně “2 v 1”
Když jste k sobě na začátku vztahu přitahováni jako dva magnety a váš partner by vás bral nejraději všude s sebou (a vy jeho pochopitelně také), je to naprosto v pořádku a rozhodně dobré znamení. Ale pokud jste spolu už pár měsíců a počáteční euforie trochu opadne, znovu si uvědomíte, že přes váš silný vztah nejste jedno tělo a jedna duše, ale dvě bytosti, dvě individuality. A to je také zcela normální a v pořádku. Právě proto, že vaše pouto je tak pevné a že si vzájemně důvěřujete, můžete si čas od času vzájemně dopřát volnost.
3. Můžete se pohádat, ale konflikty by neměly eskalovat
Nemusí se hned hlasitě a vztekle řvát, práskat dveřmi a házet na zem předměty, pokud máte s partnerem nějakou názorovou neshodu nebo spor. Správný partner se totiž pozná také podle toho, že spolu s vámi vytvoří zdravou “hádací” kulturu. Samozřejmě to příliš harmonicky nezní (ale hádka ze své přirozenosti harmonická nikdy není), ale jde o to, byste nad sebou neztratili kontrolu a aby vaše slova nebyly pro partnera podpásové údery.
4. Nemusíte brát určitá témata jako tabu
Je známá věc, že ne všichni muži projevují nadšením nad jistými tématy. Ale když žijete po boku správného partnera, měli byste spolu umět mluvit i o tom, co se třeba jednomu nebo druhému moc nelíbí. Určitě to neřešte tak, že byste nějaké věci s ohledem na něj (aby ho to neobtěžovalo a neznervózňovalo) záměrně neprobírala. Mluvte s ním klidně o všem, co je pro vás důležité, ať už jde například o hádku s kamarádkou, o otázku, zda se někdy vezmete nebo jestli budete mít děti.