Kroužkování. Ceremoniál, při kterém žena za jednu kladnou odpověď dostane drahý kus kamene. Výhodný byznys. Měl by se ale uzavřít s dobrým partnerem. A když už jste si jistá, že ho máte – ať jste si jistá i typem prstýnku. Nezapomeňte, že ho den co den, v dobrém i ve zlém, budete nosit na svém prstu nadosmrti.
Ať už máte ráda bílé, či žluté zlato, drahý kámen na šperku vždy podtrhne vaši osobnost. Je nepsanou tradicí, že zásnubní prsten má briliant vycentrovaný. Proto na sebe strhává tolik pozornosti. Jakému typu broušeného diamantu byste řekla ano?
Kulatý diamant je asi nejoblíbenější. Autorem tohoto briliantového brusu je matematik a zároveň milovník drahých kamenů Marcel Tolkowsky. Ten dosáhl výpočty toho, aby se světlo vcházející do diamantu odráželo ideálním způsobem v celém barevném spektru a velké intenzitě.
Princeznin typ neboli princes se nazývá čtvercový kámen s ostrými rohy. Je to výbrus poměrně náročný jak na kvalitu – čistotu suroviny –, tak na práci mistra.
Smaragdový tvar je brus tradičně přisuzovaný smaragdům, nicméně i na diamantu se vyjímá skvěle.
Asscher brus je vynález stejnojmenného brusiče, který si na onom tvaru postavil kariéru. Teď už ho umí každý mistr.
Diamant typu markýz se také nazývá špicovál. Markýz je ve špercích obvykle používaný jako středový kámen. Skoro nikdy nehraje roli solitéru, ale je doplněný drobnými vedlejšími kamínky, a to jak barevnými drahokamy, tak kulatými brilianty.
Do oválu vybroušený diamant zastává podobnou funkci jako markýz – to znamená, že ho často doplní jiné postranní kamínky, ale natrefit můžete i na jednoduchý prsten.
Kapka, nebo také slza, není tak častá ve srovnání s výbrusem kulatým a princesovým. Je to netradiční fantazijní tvar, díky kterému budete mít na prsteníčku něco výjimečného.
Romantické srdce je u mužů hit. Zvlášť když jdou své partnerce vybírat šperk na svatého Valentýna. Obstálo by ale na vaší ruce dlouhá léta?