Kdy je fetišismus nebezpečný?

Sexuologové ho definují jako závislost na určitém předmětu, který fetišisté potřebují, aby dosáhli sexuálního uspokojení. Fetišismus se častěji vyskytuje u mužů než u žen, protože muži jsou více vizuálně zaměřeni.


V žádném případu není nutné se obávat, když vašeho partnera vzrušuje spodní prádlo. Jiné je, když muž k vyvrcholení potřebuje, abyste měla spodní prádlo na sobě. Horší je, když prádlo musí mít na sobě muž, nebo vyžaduje prádlo použité.

Je to normální? Pokud to nevadí protějšku – proti gustu žádný dišputát. Častým zdrojem fetišistického vzrušení bývají boty, punčochy, piercing, tetování, latex nebo kožené oblečení, ale i velká nebo malá ňadra nebo dlouhé vlasy.

Fetišismus začíná být problémem ve vztahu, pokud jeden z partnerů začíná mít pocit, že se ten druhý upíná na věc víc než na partnera samotného. Často se může cítit ohrožený. Chybou je ignorovat pocity partnera, ale o hodně větší chybou je vyhýbat se diskuzi na toto téma.

Důležité je si otevřeně popovídat a vypravit se k sexuologovi. Pokud partnerova touha není patologická (pokud svou "zálibou“ nikoho neohrožujeme, neobtěžujeme a neprotivíme se zákonům), je možné najít určitý kompromis.

Zdroj: doma.nova.cz

Čtěte také na doma.nova.cz: Tajemství lesbického vztahu pro všechny

Časopis ELLE

Prosincové vydání ELLE 12/24