Každá žena to zná, obecně známé kolující pověry a fámy, nic neříkající popisky složení na obalech vlasové kosmetiky a mnoho jiných pouček a tvrzení, z nichž nikdo nemůže být moudrý. My pro vás máme odpovědi!
Dva v jednom
Co to vlastně znamená a k čemu to je? Zpravidla jde o šampon s hustší konzistencí, a obsahuje tudíž i výživu pro daný typ vlasů. Američtí vědci však tvrdí, že je lepší koupit si zvlášť šampon a zvlášť kondicionér, byť bude téže značky. Jsou prostě věci, které by se do jedné lahvičky míchat neměly.
Přílišná snaha škodí
Říká se, že čím častěji vlasy myjete, tím rychleji se budou mastit. Je tomu tak pouze tehdy, pokud si nebudete vlasy mýt speciálním šamponem pro časté mytí.
Pomůže masáž?
Existuje zažitá fáma, že pokud si při aplikaci šamponu budete masírovat pokožku hlavy, podpoříte jeho zázračné účinky. Tím však jen podráždíte mazové žlázy, které začnou intenzivněji pracovat, a vlasy se tak okamžitě po vysušení začnou promašťovat o to intenzivněji.
Mají vlasy vlastní zvyky?
Samozřejmě že ano. Je to tak, jestliže si kupujete zázračný a supervýživný šampon deset let, vlasy budou proti jeho blahodárný účinkům imunní už po dvou letech a pak už to pro ně bude totéž, jako by byly umývány obyčejným tekutým mýdlem. Změňte typ šamponu alespoň každé tři až čtyři týdny. Může mít vlastnosti stejné jako předchozí, ale postačí, bude-li jiné značky a bude mít trochu odlišné složení.
Málo pěny, málo muziky?
Co třeba takové šampony, které málo pění? Fungují vůbec? Ano! Právě takový šampon je nejvhodnější pro lámavé a vypadávající vlasy nebo v případě, že máte alergickou pokožku, která špatně snáší jiné výrobky.