Vyhněte se šampónům se sulfáty
Sulfáty vaše vlasy a pokožku hlavy vysuší, což je přesný opak toho, co chceme na naší dovolené u moře. Zaměřujte se tedy spíše na šampóny s přírodnějším složením, jelikož jsou k vlasům šetrnější. Je složitější takové produkty najít, ale rozhodně to není nemožné.
Vlasové produkty s SPF
Ano, i vlasové produkty s SPF existují. Dnes už jich najdeme celou řadu, a to v podobě šampónů, sprejů na vlasy i vyživujících olejů. Nezapomeňte hlavně použít také produkt s SPF na pokožku hlavy, která se ve slunných měsících velmi často spaluje. Neříkejte, že jste někdy neměli spálenou pěšinku!
Vlasový olej nebo kondicionér? Všude a vždy s sebou
Jogínka a autorka platformy Yoga Gang Klára Pokorná(@klara_yoga) v oceánu tráví téměř polovinu svého života, takže tipy, jak se o své vlasy starat, už má v malíčku. Jak o ně tedy pečuje, když jsou opakovaně vystavovány slunečním paprskům a slané vodě? Před tím, než jde do vody, si do vlasů dá kondicionér. Ten vytvoří bariéru, skrze kterou se slaná voda na vlasy nedostane. „A pokud nemáte kondicionér, postačí jakýkoliv olej. Samozřejmě nejlepší jsou ty speciální vlasové, velmi populární je pak olej jojobový,“ radí Klára.
Dopřejte si jednou týdně hloubkově čistící vlasový šampón
Většinu času se samozřejmě zaměřujte spíše na šampón hydratační, je ale skvělé ho jednou týdně prostřídat s tím pročišťujícím. Ten vlasy a pokožku očistí od zbytků soli, která vám na nich z moře či oceánu mohla ulpět.
Vlasy si oplachujte před i po čase stráveném ve vodě
Než jdete do oceánu, umyjte si vlasy čistou vodou bez šampónu. Mokré vlasy méně vstřebávají chlór a sůl. Po koupání pak použijte hydratační šampón a kvalitní kondicionér. Tím vlasy dokonale ošetříte, zároveň je to takové nenáročné minimum, které pro ně můžete udělat.
Ano, plavecká čepice!
Jistě, nejedná se o tu nejvíc fashionable možnost, ale před poničením vlasů nás může nejlépe ochránit právě plavecká čepice, a to ideálně zkombinovaná s kondicionérem.
Zdroj: ELLE.com, Healthline, Byrdie