Mikrojehličkování, microneedling, terapie s válečkem nebo speciálním perem. Možností, jak se nechat hýčkat jemnými vpichy, je spousta. Tyto terapie nebolí, sem tam štípnou. Ale co to je proti tomu, když popíchnou vaše regenerační procesy v těle, abyste mládla? Terapie s pomocí tisíců jehliček umí zbavit stop po akné, jizviček, napomáhají k omlazení, projasnění a hydrataci pleti. Stejně tak si poradí s rozšířenými póry. I striemi.
Na co si dát pozor?
Kdo se vyzná ve světě estetických zákroků, umí si představit, že mikrojehličky umí spustit obnovující procesy, povzbudí tvorbu kolagenu, pročistí pokožku. Jenže pozor, záleží na tom, jak se jehlička zabodne. Znáte rollery s bodlinkami, kterými si můžete přejíždět pokožku i sama doma? Pokud jste je vyzkoušela, možná jste měla dobrý pocit, že se vaše pokožka prokrvila, byla poté šťavnatější. Jenže kdybyste se podívala do struktury pleti pod mikroskopem, našla byste drobná poranění, což se nestane u Dermapenu, tedy pera na microneedling.
Váleček versus pero
Když si budete po pokožce přejíždět válečkem, jehličky se budou do vaší pleti zabodávat šikmo v úhlu 45° a než vyjedou z kůže, přejedou přes pravý úhel 90° až na 135°. Trošku ve struktuře pleti tedy zarejdí a mírně ji potrhají. Na první pohled toto neuvidíte, je ovšem zbytečné takto pokožku trápit. Proti tomu pero na mikrojehličkování vnikne do kůže v úhlu 90°. Zkrátka jehla se vysune a zase zasune. Vykoukne, aby aktivovala omlazující procesy, aniž by nějak narušila struktury pleti. Malé ranky naruší staré řetězce a spustí se proces hojení. Proto je princip speciálního pera šetrnější než válečkování, které je sice levnější, ale k pokožce méně šetrné.
Hlouběji s péčí
To ovšem není vše. S pomocí mikrojehliček a vibrací dochází nejen k aktivní stimulaci pokožky, při terapii se vám do pleti zapracovávají i séra. Kůže je v době ošetření otevřená, proto se pečující přípravky dostanou hlouběji do struktur. Jde o různé mezokoktejly, často na bázi kyseliny hyaluronové, kolagenu, antioxidantů a podobně. Po aplikaci se eliminují vrásky, zúží se póry, sjednotí se tonus pleti. Kontury obličeje jsou i vypnutější. Také se takto dají eliminovat strie, vyhladí se i kůže, která povadla po nadměrném úbytku váhy.
Bolí jehličky?
Jak jsme zmínili, mikrojehličkování může maximálně trochu štípnout, nejvíce je pokožka citlivá pod nosem, což ovšem víte, pokud chodíte například na laser, voskovou depilaci apod. Vše se dá vydržet. Po aplikaci se může objevit začervenání, opuchlost, svědění nebo pocit napětí. Během dne ale tyto reakce vymizí. Po zákroku byste se po jakémkoli podobném ošetření neměla vystavovat slunci, odpusťte si návštěvu bazénu či sauny a vynechte na den make-up. Pro optimální účinnost je dobré podstoupit 4 procedury v rozmezí alespoň 14 dní. Jak vidíte, pro omlazení do sebe nemusíte nechat říznout, stačí jen trochu píchnout.
Zdroje: Fyzioklinika.cz, Dermapenworld.com