O krému La Mer se pěje jen samá chvála. Miluje ho zpěvačka Jennifer Lopez i herečka Halle Berry, stejně jako modelky Naomi Campbell či Veronika Vařeková. Ovšem zatímco dřív jsme o něm mohli jen číst nebo si ho objednat ze zahraničí, teď tahle legenda přichází na náš trh. Vrtá vám hlavou, v čem je Crème de la Mer oproti jiným tak výjimečný? Tuhle otázku jsem si položila i já. Tím spíš jsem byla ráda, když jsem měla možnost podívat se přímo do laboratoří, kde se vyrábí.
Tajemství času
Historie Crème de la Mer je spojena s nešťastnou náhodou, při níž si vědec Max Huber, pracující pro americkou NASA, při jednom pokusu popálil obličej. A protože mu v té době medicína nedokázala s nápravou pleti pomoci, rozhodl se, že si pomůže sám. Po dvanácti letech a zhruba šesti tisících pokusech vyrobil krém, který dokázal jeho pokožku výrazně vyhladit. Obsahuje mořské řasy, vápník, hořčík, draslík, železo, lecitin, vitaminy C, E, B12, oleje z citrusů, eukalyptu, pšeničné klíčky, vojtěšku a slunečnici.
Zdá se vám, že tyhle ingredience najdete i v dalších krémech? Je to tak, mimořádnost krému La Mer ovšem spočívá v jeho výrobě. Max Huber totiž využíval zvláštní pomalou destilační techniku, a proces tak trval tři až čtyři měsíce. „Přesný způsob výroby však nikomu neprozradil,“ říká ředitel pro výzkum a rozvoj Paul Tchinnis, který v laboratořích Max Huber Research Labs dělá už sedm let.
Po Maxově smrti prodala jeho dcera práva firmě Estée Lauder, a až tehdy mohli vědci poprvé nahlédnout do jeho laboratoře. „Soupis ingrediencí nám byl znám, ale postup bohužel ne. Když jsme například začali zpracovávat řasy, po jednom dni nepříjemně zapáchaly a my nevěděli, co dál. Zkoušeli jsme a zkoušeli a nakonec jsme se rozhodli výrobu prodloužit. Čím byla delší, tím víc se náš krém začal podobat tomu Maxovu a řasy dokonce přestaly nelibě vonět. Ale ještě to pořád nebylo ono. Během výroby jsme také přišli na to, že Max během fermentace pouštěl zvláštní světlo a hudbu, protože zjistil, že to krému dává zvláštní energii a výsledek je pak mnohem lepší.“ Po tomto zjištění se – vlastně podruhé – zrodil Crème de la Mer.
Na vlastní tvář
Samotný krém je hodně výživný a hydratační. Jeho poměrně hutná textura mě překvapila, ovšem jak mě Paul Tchinnis poučil, nenanáší se přímo na obličej, ale je třeba jej před použitím promnout v dlaních. Tím se zahřeje a uvolní se všechny důležité ingredience. Teprve pak se přiloží na obličej a krk. Myslela jsem, že po aplikaci budu mít příliš lesklou pleť, protože na tak hutné krémy nejsem zvyklá, ale nestalo se. Pleť byla hladší, vláčnější a jakoby zdravější.
Vedle tohoto krému, který si budete moci pořídit v parfumerii Douglas v Praze Na Příkopě, se můžete těšit i na další produkty La Mer. „Vzhledem k požadavkům trhu jsme začali vyrábět i krém s jemnější texturou nebo krém pro hodně mastnou pleť,“ dodává Paul Tchinnis. V nabídce značky ale nechybí například ani oční krém se speciálním chladivým aplikátorem, vyhlazující sérum nebo skvělá osvěžující voda.