Tuina
Tuina je tradiční čínská masáž, která vychází z předpokladu, že mnohé zdravotní problémy jsou způsobeny blokádami energie. Právě ty totiž mohou vést k bolestem, otokům a problémům s odváděním odpadních látek. Masér proto hmaty nebo vibracemi působí na akupunkturní body a energii rozproudí. Masáž, která se provádí bez oleje přes volný oděv či prostěradlo, by neměla být bolestivá, můžete ale pociťovat zvýšenou citlivost některých bodů, svalů či úponů (ta je ukazatelem právě oné blokády energie). Nejlepší výsledky má tuina při bolestech svalů, šlach a kloubů.
Cena: okolo 350 Kč za 30 minut
Lymfatická masáž
Při této velice jemné masáži celého těla vám terapeut rozproudí tok lymfy, tekutiny, která odvádí z těla toxické látky, mrtvé buňky či zbytky z metabolických procesů. Tak pomáhá proti otokům, celulitidě nebo potížím s imunitou. Pokud vás tyto problémy trápí, určitě se objednejte. Ale pozor, jste-li nemocná, neměla byste na masáž chodit, aby nedošlo k roznesení nemoci lymfatickým systémem (obzvlášť se nesmí dělat u lidí nemocných rakovinou).
Cena: okolo 1000 Kč za jednu až dvě hodiny
Thajská masáž
Na začátku thajské masáže, jejíž technika je stará více než dva tisíce let, vám terapeutka namasíruje chodidla, kde je velké množství reflexních bodů – tak se krásně uvolníte. Poté vám začne protahovat a mačkat celé nohy, břicho, záda a ruce. Sama při tom používá dlaně, ale i kolena a chodidla, protože tak může vyvinout správný tlak a tělo uvolnit, aby došlo k odblokování energie. Vše zakončí masírováním krční páteře. Thajská masáž může být i bolestivá, po jejím skončení byste se ale měla cítit dobře.
Cena: okolo 1000 Kč za 60 minut
Reflexní masáž chodidel
Na chodidle máme asi sedmdesát tisíc nervových zakončení, která jsou propojena s určitou částí těla. Jejich mačkání tak zpětně ovlivňuje funkci jednotlivých orgánů. Z vaší reakce přitom může terapeut poznat, jaké máte potíže: když vás stisknutí některého bodu bolí, je to signál, že něco není v pořádku a orgán není v harmonii s celým tělem. Tlakem jej ovšem masér může ovlivnit, aby pracoval, jak má.
Cena: okolo 400 Kč za 30 minut
Baňková masáž
Během této masáže se na tělo přikládají skleněné baňky, ve kterých se vytvoří podtlak. Ten způsobí prokrvení kůže a ovlivní i akupresurní body v místě baňkování. Zároveň dojde ke zrychlení lymfatického oběhu, uvolnění ztuhlých svalů a k odplavení nežádoucích látek. Masáž pomáhá i lidem, kteří trpí migrénou, otoky, poruchami tlaku či závratěmi. Nevýhodou je, že se na místech, kde byly baňky, vytvoří modřiny, ty ale do týdne zmizí.
Cena: okolo 300 Kč za 30 minut
Indická masáž hlavy
Tradiční masáž hlavy se praktikovala v Indii jako součást ajurvédského učení už před více než tisíci lety. Provádí se vleže nebo vsedě: masérka vám nejprve uvolní ramena, šíji, paže a krk a pak přichází masírování obličeje a hlavy olejem. Perfektně si při něm odpočinete a buďte si jista, že zapomenete na všechny starosti. Jen si po něm nic nedomlouvejte – budete mít vlasy mastné od oleje.
Cena: okolo 500 Kč za 60 minut
Medová masáž
Medová masáž sice není žádný med, ale určitě stojí za to ji vyzkoušet: především pro její zdravotní účinky. Masér vám nejprve záda potře medem a poté ho technikou, připomínající pumpování, vmasíruje do těla. Ten tak pod tlakem z těla vytahuje škodlivé látky, které se ukládají hluboko v tkáních kolem páteře. Podle toho, jak moc jste jimi ,zanesená‘, se med obarví: někdy jen lehce ztmavne, jindy se z něj může udělat až černá hmota.
Cena: okolo 1000 Kč za 60 minut
Shiatsu
Shiatsu (v překladu toto slovo znamená ‚tlak prsty‘) probíhá na futonu na zemi, kde masér prsty či dlaněmi vyvíjí tlak na určité body, a obnovuje tak přirozený tok energie a nastoluje energetickou rovnováhu v těle. Masáž je bezbolestná, naopak byste při ní měla zažívat pocity celkové relaxace a pohody.
Cena: okolo 500 Kč za 60 minut