Viděli jsme je na přehlídce Chanel, v kampani Versace, na červeném koberci na rtech Rihanny, na Instagramu i TikToku. Už tady jste přitom mohli vypozorovat, že podstatou trendu černých rtěnek je, že nikdy není úplně černá.
1) Zjemněte ji leskem
Vůbec nejjednodušší způsob, jak sytě černou rtěnku zjemnit a zpřístupnit, je nenechávat jí matný finiš, ale přetřít ji leskem. Díky tomu nebude působit tak tvrdě.
2) Další líčení nepotřebujete
Pokud nemá tmavá rtěnka působit jako strašidelný kostým, je velmi důležité, aby zbytek líčení byl velmi decentní. Určitě zapomeňte na linky, vynechat můžete i stíny, bohatě postačí jen řasenka a zvýraznit obočí, abyste vyvážili rysy obličeje.
3) Správný odstín černé
Výhodou černé rtěnky je, že neobsahuje žádné podtóny, a tak jednoduše sedí všem. Na druhou stranu, jak už bylo řečeno, jiné tmavší odstíny vypadají lépe a jsou slušivější. Vybrat můžete tmavě hnědou, která sluší teplejším tónům pokožky, naopak temně fialová si rozumím s chladným podtónem.
4) Kombinujte barvy
Oblíbeným trikem vizážistů je zmixovat dvě různé barvy. Černou naneste na horní ret, jemnější odstín na spodní a potom je jen pomocí rtů smíchejte. Sofistikovanější cestou je nejprve orámovat rty konturovací tužkou (což byste u takto tmavých barev měli dělat pokaždé) a tuto linku pak na okrajích rtů ještě obtáhnout černou rtěnkou. Do středu rtů pak nanesete světlejší barvu. Přechody mezi nimi můžete začistit štětečkem nebo klidně jen prstem.
5) Zvažte barvu své pleti
Obecně platí, že tmavé rtěnky více sluší tmavé pleti, protože zkrátka působí přirozeněji. Proto pokud máte pokožku jako Sněhurka, platí dvojnásob, že byste se měla vyhnout černočerné barvě, protože by kontrast byl až moc velký - samozřejmě pokud to není váš styl a záměr. Více vám ale budou slušet právě fialové, bordó a hnědé odstíny překryté bezbarvým leskem.
6) Tekutá znamená temnější
Je také dobré vědět, že tekutá rtěnka bude vždycky výraznější, temnější a nekompromisní, než ta v klasické textuře. Její saténový finiš totiž můžete snadněji redukovat nejen nanesením další vrstvy přívětivějšího odstínu, ale také tím, že ji několikrát obtisknete do ubrousku, aby zůstala světlejší. Ta tekutá naopak drží jako přibitá.
Zdroje: refinery29.com, tiktok.com