5 důvodů, proč vám padají řasy a jak nakopnout jejich růst

 

Je to stejné jako u vlasů - i řasy mají fázi růstu, klidu a vypadávání. Fáze by však měly být v rovnováze a ta poslední nemá převládat. Pokud se to stane, důvod může mít nějakou vážnější zdravotní příčinu, ale někdy si to zapříčiníme sami špatným přístupem k péči nebo líčení. Jaké jsou tedy nejčastější důvody padání řas?

1) Stres

Emoční stres, ale třeba i strach mohou za to, že fáze vypadávání vstoupí více řas než během obvyklého stavu. Ostatně funguje to tak i s vlasy. Nicméně na řasy má stres vliv ještě z jiné strany - když jsme totiž nervózní nebo máme problémy, mnohem častěji si mneme oči, pláčeme, někdo si za řasy dokonce tahá. Takže si vypadávání můžeme způsobit i takto mechanicky.

2) Alopecie a jiná onemocnění

Pokud vám řasy vypadávají tak moc, že jsou na očních víčkách viditelná prázdná místa, pravděpodobně to bude mít závažnější příčinu. Tou může být nemoc zvaná alopecie, která způsobuje záněty ve vlasové folikule a v důsledku toho řasy nebo i vlasy vypadávají. V tomto případě určitě co nejdříve zamiřte k lékaři, který s jistotou určí, případně vyloučí, zda jde o alopecii, lupus či jiné autoimunitní onemocnění.

Mohlo by se vám líbit

Co když vaši pleť ničí kosmetika: Na co si dát pozor?

Některé kosmetické přípravky bohužel přináší víc škod než užitku. Dělají to nenápadně a často ani netušíte, že je suchá či podrážděná pleť výsledkem zrovna jejich řádění. A možná se skrývají i ve vaší kosmetické taštičce. Patří sem například i matné rtěnky nebo třeba odličovací ubrousky. Co mohou zapříčinit a jak je používat bezpečně?
elle.cz

3) Infekce

Ztrátu řas může někdy způsobit i infekce, kvůli níž na oku vznikají záněty. Obvykle bývá podrážděná celá oblast kolem oka, samotné oko může pálit či svědit. I to může být příznakem vážnější nemoci, ale někdy to způsobí třeba jen nečistoty, špatný make-up nebo odličovací přípravek. Na vině mohou být i staré či znečištěné kontaktní čočky. I tehdy je však lepší navštívit lékaře, minimálně proto, že zánětu rychleji uleví.

4) Umělé řasy

Podráždění pokožky, které vede k vypadávání řas, má nejčastěji na svědomí lepidlo na umělé řasy. Ještě pravděpodobnějším viníkem je však prodlužování řas. A čím delší řasy si necháte vytvořit, tím více hrozí, že si ty vlastní poničíte. Více je zatěžují a jejich odstranění je mnohem obtížnější. Řasy pak nejen padají, ale také se lámou. Pokud bez prodloužení nemůžete být, volte raději jemné a méně husté. Koneckonců to i vypadá mnohem přirozeněji a elegantněji.

5) Nešetrné odličování

Ani během odličování byste neměli oči příliš silně mnout. Mnohem lepší je tamponek napuštěný odličovacím přípravkem na oči na chvíli jemně přitisknout, aby líčidla rozpustil a vy je pak hezky jemně setřete. Nejúčinnější a zároveň nejšetrnější jsou produkty na olejové bázi. Proto se také čisticí produkty na oči dělají dvoufázové, přičemž jedna fáze je právě olejová.

Produktové tipy pro krásné řasy:

Extra tip:

Pokud toužíte po zdravých dlouhých řasách, pořiďte si speciální sérum v řasence, které jim dodá potřebnou výživu. Můžete jej nanést buď samostatně ráno a večer, stejně jako klasickou péči o pleť, ale lze je používat i pod klasickou řasenku. Tehdy mají dokonce tu výhodu, že ještě podpoří účinek řasenky a řasy jsou najednou výraznější i delší.

Mohlo by se vám líbit

Laminace obočí, zkusit, nebo vynechat?

Obočí je v beauty světě skoro tak věčným tématem jako například každodenní hydratace. Vytrhat, nebo snad nechat přirozené? Barvit, nebo vytetovat? A co laminace?
elle.cz

Časopis ELLE

Prosincové vydání ELLE 12/24