Allen letos do Cannes přivezl svůj snímek Café Society, do něhož obsadil i dvě mladé herečky, Blake Lively a Kristen Stewart. Jedna z dějových linií je o muži nahánějícím o několik desítek let mladší ženu. Pro inspiraci asi režisér, který žije po boku ženy mladší o 35 let, nemusel chodit daleko.
O Allenově filmu se v Cannes hodně mluvilo a není divu, že na něj přišla řeč i v rámci novinářské debaty pro časopis Variety, u které byla i Susan Sarandon (69). Novináře také zajímalo, co si herečka myslí o Woody Allenovi. "Myslím si, že sexuálně obtěžoval dítě a to není správné," vysvětlila stručně a každému bylo jasné, že naráží na aféru, kterou před dvěma lety rozpoutala adoptivní Allenova dcera, Dylan Farrowová, když amerického herce a režiséra obvinila ze sexuálního zneužívání v době, kdy jí bylo sedm let.
Susan pak ještě pokračovala: "Nemůžu o Allenovi říct nic dobrého a ani se mi do toho nechce pouštět." Susan byla v Cannes oceněna společně s herečkou Geenou Davis za přínos a zviditelnění žen ve filmu. Cena Women in Motion jim byla udělena při příležitosti 25 let, které uplynuly od doby, co režisér Ridley Scott natočil dnes už kultovní film Thelma&Louise. Cena byla udělována podruhé, minulý rok si toto ocenění odnesla herečka Jane Fonda a producentka Megan Ellison.
Susan Sarandon nebyla jediná, kdo připomněl, že před určitými věcmi by se neměly zavírat oči. Francouzská herečka Laurent Lafitte si přes média rýpla do Woodyho: "Natočil jste v Evropě spoustu filmů, aniž by vás v Americe odsoudili za znásilnění..." Narážela tak na to, že režisér Roman Polanski začal točit v Evropě na základě toho, že v roce 1977 musel opustit Ameriku, když byl odsouzen za sex s třináctiletou dívkou.
Herečka Blake Lively byla vtípkem na adresu Woodyho Allena pohoršena: "Žádné vtipy související se sexuálním násilím, homofobií či Hitlerem nejsou vtipné!"
Ironický šťouchanec si Laurent dovolila poté, co Allenův biologický syn Ronan Farow napsal 11. května sloupek pro časopis The Hollywood Reporter, kde si pokládal mnoho otázek souvisejících s Allenovou kauzou. Kromě jiného uvedl: "Jsme svědky velké změny, nebojíme se dnes otevřeně mluvit o sexuálním obtěžování. Ale stále nás čeká ještě dlouhá cesta. Měli bychom edukovat společnost, aby ženy jako moje sestra nebyly neviditelné. Je načase se zabývat i tím nepříjemným." Hlavní otázka ale podle Ronana zůstává stále nezodpovězena: Proč se nijak neřešilo obvinění ze sexuálního obtěžování tehdy jen sedmileté Dylan?
Dylan v roce 2014 napsala otevřený dopis pro časopis New York Times, kde mapovala svoje vzpomínky. Allenovi právníci ale všechna její obvinění popřeli...
Zřejmě jediným, koho nechal Ronanův sloupek chladným, je samotný Woody. "Nic nečtu. Nečtu to, co se píše o mně. Nečtu ani kritiky o svých filmech. Takhle jsem se rozhodl už před 35 lety. Neprožívám se. Byl jsem odjakživa velmi produktivní a natočil jsem mnoho filmů i díky tomu, že se nezaobírám sám sebou."