William, britský gentleman?
Během svých veřejných vystoupení budí princ William dojem dokonalého ztělesnění britského gentlemanství, šlechtické distingovanosti a žoviálnosti. Je usměvavý, hovorný ve chvílích, kdy má mluvit a důstojný v okamžicích, kdy má mlčet. V porovnání dvou urozených bratrů to byl vždy William, kdo měl pověst „hodného chlapce“, zatímco jeho bratr Harry byl odmala troublemaker. V porovnání s Harrym je seznam jeho veřejných hříchů nebo dokonce skandálů neznatelný. Odmala je na očích veřejnosti, která jako pod mikroskopem zkoumá každé jeho gesto, mimiku nebo vyjádření a téměř nikdy nelze najít nic, co by se dalo princi vytknout. William je na veřejnosti skutečně dokonalým „zaměstnancem“ královské rodiny, které po celý svůj život pomáhá udržovat pozitivní veřejný obraz.
Trhlina na princově image
První vážnou ránu zasadilo Williamově image kliďase a dokonalého gentlemana vydání memoárů jeho bratra Harryho nazvaných Náhradník. V nich Harry popsal svou roztržku s bratrem, kterému měly velmi vážně bouchnout saze. A to dokonce tak moc, že měl na Harryho nejen křičet, ale dokonce ho i fyzicky napadnout. Důvodem hádky byla, jak jinak, Harryho žena Meghan Markle. Princové se dohadovali a Harry se prý pokusil staršího Williama uklidit podáním sklenice vody a rezolutním prohlášením, že s ním v takovém stavu nemůže mluvit. Tím ale asi Williamovi definitivně odjistil rozbušku, protože pak už šlo všechno ráz na ráz. „Popadl mě za límec, roztrhl mi řetízek a srazil mě na podlahu. Dopadl jsem na psí misku, která se pod mými zády rozbila a její kusy se do mě zařezávaly. Chvíli jsem tam ležel, omráčený, pak jsem se postavil na nohy a řekl mu, aby vypadl,“ popsal kritický okamžik Harry. William asi tušil, že přestřelil, a snažil se roztržku zahladit. Údajně měl také bratra poprosit, aby se o ničem Meghan nezmiňoval. „Myslíš to, jak jsi mě napadl?“ zeptal se Harry. „Já jsem tě nenapadl, Harolde,“ měl kontrovat William.
Je jako Diana
Podle autora královské rodiny Roberta Jobsona má William skutečně „velmi krátkou pojistku“. Ve své knize The Making Of A Modern Monarch napsal, že on a Kate často mívají prudké výměny názorů a že je William „trochu křikloun, když prohrává“. Podle Jobsona se o Williamovi také říká, že má „dost extrémní výkyvy nálad, stejně jako jeho matka Diana“. O Dianě napsal: „Mohla by být v jednu chvíli vaším nejlepším přítelem a v další chvíli vaším nejhorším nepřítelem.“ Právě dáváním svých emocí najevo ale získala Diana mezi lidmi nesmírnou oblibu, protože jako jediná z královské rodiny projevovala na veřejnosti lidské pohnutky. William k ní byl často přirovnáván. Jednak prý zdědil její jemnost a půvab, a nyní se mluví o tom, že i její výbušnost.
Prudké hádky s rychlým koncem
O Williamovi a Kate znalec královským poměrů dále pokračoval: „Nicméně se znají tak dobře, že se hádka rychle přežene a ona na něj má obecně velmi uklidňující vliv.“ Navzdory jeho občasným výbuchům mají prý William a Kate podle New York Postsolidní vztah. „Dodává mu sebevědomí. Neexistuje mezi nimi žádná žárlivost nebo třenice – mají radost ze svých úspěchů.“ Podle nás je odhalení Williamových afektů pozitivní zprávou. Členové královské rodiny dávají emoce najevo jen málokdy a i ty negativní je tak alespoň trochu přiblíží k obyčejným lidem. Ostatně – žít s mužem, kterého nikdy nic nerozčílí, by snad muselo Catherine vadit víc než občasná bouřka, která pročistí vzduch.
Zdroj: Elle.nl, New York Post