Louis Vuitton představuje nejnovější kampaň věnovanou koženým produktům Capucines. Jejím autorem je uznávaný fotograf Steven Meisel, hlavní hvězdou francouzská herečka a ambasadorka módního domu, Léa Seydoux, a samozřejmě i klasická kabelka Capucines ve své nejčistší podobě. Kampaň vykresluje velmi osobní vztah, který má žena se svou kabelkou a vyzdvihuje nadčasovou eleganci kabelky Capucines. Nicolas Ghesquièr umí dělat krásné kousky, ale my nemůžeme spustit oči z podmanivé Léy Seydoux, která nás naprosto uhranula. Proto jsme se o herečce rozhodli nejen zjistit více, ale posvítit si i na její nejlepší snímky. Protože její filmový životopis je opravdu impozantní.
Léa Hélène Seydoux-Fornier de Clausonne se narodila v Paříži jako dcera podnikatele a filantropa. Její kariéra začala v hudebních videích a krátkých filmech a veřejnost se o ní více dozvěděla až když získala hlavní roli ve filmu La Belle Personne. Díky ní získala i malé role ve velkých amerických trhácích jako Mission: Impossible - Ghost Protocol, ve kterém hrála skvělou vrahyni Sabine Moreau nebo Inglourious Basterds Quentina Tarantina.
Když se však v roce 2013 objevila ve filmu Život Adèle, stala se z ní světová hvězda. Od té doby se objevila ve filmech The Grand Budapest Hotel (2014) Wese Andersona, The Lobster (Yorgose Lanthimose) (2015), It’s Only the End of the World (2016) od Xaviera Dolana a samozřejmě většina diváků ji zná i z bondovky Spectre z roku (2015) Jako bond girl se dokonce objevila ve dvou dílech, což je velice netradiční...
Půlnoc v Paříži
Ztvárnit archetyp pařížské ženy není jednoduché, pokud nechcete působit jako klišé. Seydoux se to povedlo ve snímku Woodyho Allena dokonale. V tomto snovém filmu působí její postava Gabrielle jako projekce ideálního světa do reality. A ačkoliv není její čas na plátně dlouhý, jako jedna z mála se dočká happy endingu.
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť, zasazený do fiktivní, válkou poničené země Zubrowka, je mistrovským komediálním i vizuálním dílem v režii Wese Andersona. Spolu s Ralphem Fiennesem, Willemem Dafoem, Billem Murrayem, Saoirse Ronanovou a Tildou Swintonovou hraje je filmu i Seydoux. Ztvárňuje hotelovou služku, a i ze svých skromných scén dokáže vytěžit maximum.
Život Adèle
Seydoux jako bohémská studentka s modrými vlasy Emma i Adèle Exarchopoulos, jako plachá školačka, která se do ní zamiluje, jsou ve svých rolích tak přesvědčivé, že se z filmu stal doslova kult ověnčený mnoha cenami. Ovšem pojí se s ním i vlna kontroverze. Julie Maroh, který napsala knižní předlohu je často kritizována za až “brutální, chirurgické a chladné ztvárnění lesbického sexu, které hraničí s pornem”. I Seydoux uvedla, že i samotné natáčení bylo velmi ponižující. “Cítila jsem se jako prostitutka. Když na vás míří tři kamery a musíte předstírat orgasmus dlouhých šest hodin... nebylo to jednoduché.”
Spectre
Režisér Sam Mendez jí na začátku natáčení Jamese Bonda řekl jedinou věc: Tvá přítomnost musí mít působivý dopad. A proto je Madeleine Swann - její postava opravdu silná, svá a zanechává dojem. Její jméno ve filmu je vlastně i takovou skrytou reminiscencí k Hledání ztraceného čas od Marcela Prousta, kdy se i Bondova minulost vrací na povrch a přináší dávno pohřbené vzpomínky...
Humr
Pokud jste obeznámeni s dílem řeckého oscarového režiséra Yorgose Lanthimose, nebudete překvapeni, že je film Humr nesmírně nekonvenční černou komedií. Ve světě, kde si svobodní lidé musí najít partnera, nebo se z nich stanou zvířata vlastního výběru hraje Seydoux nelítostnou vůdkyni rebelů. V tomto filmu se rozhodla hrát ještě předtím, než si přečetla scénář, jelikož si oblíbila Lanthimosův film Dogtooth z roku 2009. “Ráda pracuji s režiséry, kteří mají svůj vlastní vesmír,” uvedla na toto konto.