V rukou Patricie Field se móda stala odrazem osobnosti našich oblíbených hrdinek – ať už se jednalo o Carrie Bradshaw nebo Mirandu Priestly. Coby rodilá Newyorčanka přesně věděla, jaký styl ženy z velkoměst milují. Vlastnila i malý butik Pants Pub, který si otevřela v roce 1966. Není proto divu, že znala perfektně umění newyorských žen kombinovat designové značky s poklady ze secondhandů. A byl to právě její nápad zakomponovat tyto divoké a kreativní detaily i do těch nejbanálnějších každodenních looků. Během jedné sezóny tak Carrie vystřídala v průměru 140 outfitů, 120 párů bot a 90 kabelek – dost extravagantní životní styl na někoho, kdo si vydělává pouze psaním týdenních sloupků o vztazích.
Dnes je nám jasné, že se jednalo o čistě seriálový svět, který měl s realitou pramálo společného. Ona „pohádková“ atmosféra, který celý seriál provázela, však měla svůj neodolatelný šarm. Tato hravost se pak odrážela i v ikonických outfitech, které si dnes v souvislosti s narozeninami slavné návrhářky připomeneme:
1) Tutu
Tylová baletní sukně je jedním z klasických modus operandi vyhledávané stylistky. Kolem toho, co bude mít Carrie na sobě v rámci hlavních seriálových titulků, bylo hodně povyku, nakonec si ale Field obhájila svou sukni, kterou koupila za 5 dolarů v secondhandu. A legenda byla na světě. Sukně se stala také symbolem onoho optimismu, který nás provázel po celou dobu seriálu. Tyl se zde ve velkém objevil hned několikrát, Field ho pak pro velký úspěch přenesla i do šatníku hrdinky seriálu Emily in Paris.
2) Novinové šaty
Doslova legendou se staly šaty značky Dior s novinovým potiskem od tehdejšího kreativního ředitele Johna Galliana. Byly součástí kolekce „Hobo Chic“ z roku 2000. Byť prvenství novinového potisku patří návrhářce Else Schiaparelli, která ho použila už v roce 1935, šaty Carrie sklidily tak velký úspěch, že se ho následně chytily i jiné značky.
3) Pásek na holém břiše
Tento outfit rozdělil fanoušky seriálu na dva tábory – někteří jej milují, jiní nesnášejí. Pravdou je, že ani sama Patricia z něj nebyla příliš nadšená. V několika interview retrospektivně řekla, že outfitů bylo tehdy obrovské množství, ale tohle je jediný, který se jí moc nelíbil. Do určité míry se však páskový trend chytil – waist chains byly velmi populární mezi popovými hvězdami začátkem nového milénia. A teď prý hlásí velký návrat.
4) Nahé šaty
Když už mluvíme o ikonických kusech, musíme zmínit i „naked dress“, které Carrie oblékla hned v první řadě seriálu. Ano, ty lehké šaty, jež se objevily i na plakátu tamního autobusu (čehož následně trochu litovala). Jednalo se o tělové slip šaty od značky DKNY, které Sarah Jessica Parker následně vynesla na červený koberec VH1 Fashion awards v roce 1997. Mini s rovnou siluetou doplněné o páskové sandálky představovaly vrchol tehdejší éry minimalismu.
5) Business style
Patricia Field byla schopna zachytit individuální charakter každé své hrdinky i v rámci byznys módy. Mirandin dandy styl postupně nabral strohost a Samanthiny powesuits naopak stále více evokovaly glam. Pro Carrie však dokázala vytvořit dokonalý balanc mezi hravostí a nestárnoucí klasikou. Tuto myšlenku pak Patricia dovedla k dokonalosti ve filmu The Devil Wears Prada, kde jsme mohli obdivovat nekompromisně uhlazený a nóbl styl Mirandy Priestly v podání Meryl Streep.