

Pod pergolou se sedí na rustikálním historickém nábytku. Pár speciálních kousků dostal Lukáš Loskot od přátel, zbytek si dokoupil podle vlastních preferencí.


V létě tu borovice evokují chvíle na ospalém italském venkově, v zimě zase jehličnany spolu s výhledem na zamrzlý rybník působí svátečně. Z víkendového domu Lukáše Loskota je stále co pozorovat.


Kuchyňský pult je obložený ručně vyráběnými dlaždičkami Marazzi a brazilským zeleným mramorem. Úložné prostory jsou do něj zabudované, skleničky a další nezbytnosti si majitel vystavil na vintage poličky od designéra Børge Mogensena.


Aby domek zapadal do okolního borovicového lesíku, dal si Lukáš Loskot záležet na zapracování zelenkavých odstínů – do plotu, podlahy uvnitř i fasády. Pro exteriér po dlouhých úvahách a testování zvolil zelenošedý odstín fasády a dal si práci s přesným vyskládáním cihliček, aby vytvářely pravidelnou strukturu.


Venku pod borovicemi panuje v létě přirozený stín, v zimě zase oceníte jejich vůni. Po celý rok pak stromy blahodárně čistí vzduch. Proto má také Lukáš Loskot tak rád posezení na terase. Sezení si nechal vyrobit na míru, stolky a polštáře jsou ze Soho Home a křesílka z Flamant. Jelikož pán domu spoluvlastní obchody Ingredients a Diptyque, samozřejmostí jsou také venkovní svíčky. Nedá dopustit na citrusové, které spolehlivě odpuzují hmyz.


Vintage úlovky z aukcí a starožitnictví doplňují novodobé mramorové vázy ze Soho House Design a lithyalinová váza od Lukáše Nováka. Ani na chodbě nesmí chybět zapálená vonná svíčka, kterých je u Loskota vždy dostatek.


Z obývacího pokoje s kuchyní je krásný pohled přes venkovní terasu až na rybník v dálce. Právě proto nemá terasa plot, aby nerušil ve výhledu zevnitř.


Tady se mi život zdá být docela jednoduchý a krásný takový, jaký je.


Postel i obložení zdi si majitel nechal udělat na míru podle vlastních představ, doplňky nakoupil v britské pobočce obchodu Soho House Design. Obraz je od nadějného slovenského malíře Andreje Dúbravského.


Nečekaně výtvarný příběh je ukrytý za podlahou. Loskot pro ni totiž původně použil přírodní břidlici. Časem se ale uvnitř tak prášilo, že se rozhodl přetřít ji smetanovým nátěrem. Vznikl tak strukturovaný podklad se zabudovaným podlahovým topením, který funguje vizuálně a také prakticky.


„Miluju lidi a město, ale potřebuju i čas sám pro sebe. Tady jsem ho konečně našel.“


Nad vintage sofa DS76 od DeSede je dvojice kovových lamp, které majitel ulovil na aukci a doplnil o nová stínítka z obchodu Nobis. Křeslo i kávový stolek jsou vintage. V interiéru nesmí chybět hned několik pufů, stoliček, časopisů o designu a cestování, a také svíček Diptyque z Loskotova obchodu Ingredients.