V dnešní době asi nejznámější královský prsten získala od prince Williama vévodkyně Kate. Zdědila ho totiž po jeho matce, princezně Dianě.
12-karátový safír a 14 diamantů okolo něj. Také jste se zamilovala?
Princ Charles spolu s dvorními šperkaři britské královské rodiny dal princezně Dianě na výběr z několika prstenů. Ta zvolila právě ten s modrým safírem, a její volba vyvolala rozporuplné reakce. Někteří ji hanobili, že safírem dává na odiv své bohatství,
Druhou manželku prince Charlese, Camille, vévodkyni z Cornwallu, zdobí prsten z 20. let, který patřil jeho babičce, královně matce.
Prsten královny Alžběty tvoří diamanty, které pochází z koruny matky prince Philipa, Alice Řecké.
Navrhl ho pro ni sám princ Philip.
Dánská dvorní princezna Mary na ruce nosí zásnubní prsten s diamanty v řezu baguette, které usazením připomínají dánskou národní vlajku.
Zásnubní prsten dánské princezny Mary.
Španělská královská rodina vsází na jednduchost. Královna Letizia má prsten z bílého zlata zdobený 16 diamanty.
Nejmladší britský princ Edward svou ženu Sophie požádal o ruky s prstenem ze tří diamantů, oválného v centru a dvěmi ve tvaru srdce po stranách.
Od prince Andrewa dostala Sarah, vévodkyně z Yorku, prsten s oválným rubínem, který mu prý připomínal její ohnivé vlasy.
Monacký princ Albert svou nyní už bývalou ženu Charlene požádalo ruku s překrásným diamantovým prstenem z ateliéru Repossi.
Kdo by neřekl ano...
Švédská královská rodina je vzývaná za svou střídmost a pokoru, proto i princezna Victoria zvolila jemný šperk ze zlata a s jedním drobným diamantem.
Vévodkyně z Windsoru, Wallis Simpson, od bývalého krále Eduarda VIII. dostala prsten s 19.77 karátovým emeraldem. Uvnitř prstenu byl vygravírovaný nápis Nyní jsme svoji 27 x 36., který označoval datum jejich zásnub, 27. říjen roku 1936.