Že nemáte suché vlasy a rozčesávání je pro vás hračkou? I přesto ho používejte při každém mytí. Ať jste majitelkou jakéhokoli typu vlasů.
Důvod je jednoduchý – během mytí ztrácí vlas svůj přirozený ochranný film. Je sušší, zranitelnější a nabitý elektřinou. Potřebuje kondicionér, který ho obalí, uhladí, sníží na něm napětí a zacelí vzniklé trhlinky.
K sehnání je řada typů kondicionérů. Vybrat si ten svůj někdy trvá. Ale vyplatí se. Dobrý kondicionér se stane základem kvalitní péče o vlasy, ten špatný zase může způsobovat samé problémy. A kdo by chtěl zplihlé vlasy, svědivou pokožku nebo dokonce lupy?
Smývací kondicionér
Osvědčená klasika. Nanesete do umytých vlasů, necháte působit a opláchnete. Hodí se hlavně pro normální, poškozené a suché vlasy. Nechte ho na vlasech tak dlouho, jak radí výrobce. Každý potřebuje svůj čas. Slavným kondicionérům Jamese Browna (kolem 400 Kč) to trvá, říkají si o minimálně pět minut. Ale vyplatí se, jejich složky opravdu fungují. Jiné můžete smývat chvilku po nanesení.
Nanášejte kondicionér pouze do délek vlasů, ne ke kořínkům. Zdá se vám, že přesto vašim vlasům ubírá na lehkosti? Vetřete ho jen do jejich konců.
Používejte kondicionér vždy na konci samotného mytí. Dáváte si právě na vlasy masku? Kondicionér použijte až poté, co ji smyjete.
Nesmývací kondicionér
Máte na výběr. Existují ve spreji nebo v tekuté formě. Ty ve spreji by měly zvolit majitelky rychleji se mastících a jemnějších vlasů. Tekuté se hodí pro normální a suché vlasy. Dobrou volbou je neoplachovací kondicionér značky label.m Leave-In Conditioner (kolem 400 Kč).
Doplňují je pěnové kondicionéry. Fungují také jako styling, vlasy natuží a zvednou. Nic pro suché vlasy, trefa pro ty jemné a řídké. Zkuste kondicionér od Wella Professional z řady Lifetex. Vlasům dělá dobře.
Náš tip: Je dobré občas kondicionéry prostřídat. Vlasy si na účinné látky zvyknou, kýžený efekt začne být slabší. A zapomeňte na šampony 2 v 1. Kvalitní péče vypadá jinak.